МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ВО ОДЛОЖЕНИОТ НАТПРЕВАР ТИКВЕШ СО ГОЛОТ НА СПАХИУ ДОЈДЕ ДО 3 БОДА

Во одложените натпревари од 20 коло од втората лига исток се постигнаа очекувани резултати. Тиквеш и гостуваше на Победа во Прилеп и со раниот гол уште во 4 мин на Едис Спахиу, кој ја продолжи голгетерската серија освои важни бодови. До крајот на средбата двете екипи имаа свои шанси но за жал мрежите мируваа. Во вториот натпревар во Радовиш, Плачковица загуби од Кит Го со резултат 0:2

М.В.