МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ НА НЕГОТИНЧАНИ Е ВРАЌАЊЕ ВО ВТОРОЛИГАШКОТО ДРУШТВО

Екипата на Вардар од Неготино официјално од денес ги стартува подготовките за новата сезона во третата македонска фудбалска лига група југ. Во новото првенство клубот ке биде предводен од новиот тренер Горан Тодорчев на кого ке му помага Миле Чаушев. Во глобала играчкиот кадар од минатата сезона е зачуван а се очекува во наредните денови клубот да доведе и неколку нови засилувања. Целите и оваа сезона се исти и не е размислува на ништо друго освен на враќање во втората лига. Неготинчани мината сезона ја завршија како четврти но заостанаа многу зад лидерот Локомотива од Градско пред се заради лошото издание во есенскиот дел што на крај негативно се одрази на севкупниот пласман.

М.В.