МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Bторолигашот од Кавадарци ГФК Тиквеш, со полни раце се враќа од гостувањето во Македонска Каменица.Победена е екипата на ФК Саса со 1 : 3. Тоа се значајни 3 бодови за нашиот тим.

Головите за Тиквеш ги постигнаа; Митев во 16 ,Дигаловски во 18 и Петровски во 22 минута.