МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Неготинчани по 18 кола го држат врвот на табелата без пораз

Прволигашите и второлигашите си ја завршија работата за оваа сезона но кај третолигашите од групата југ допрва следуваат возбудувања. Викендов се одиграа средбите од 18 коло и се постигнаа следниве резултати : Обршани – Вардар Неготино 2-5, Питу Гули – Росоман 2-2, Марена – Превалец 0-2, Големо Коњари – Возарци ДМД 1-0, Младост – Бучин 4-3 и Ново Црнилиште – Слога 2-1. Вардар е лидер со 44 бода и сеуште се без пораз и имаат три бода повеке од Превалец кој е втор со 41 бод. На третото место е Питу Гули со 35 бода а Росоман е четврти со бод помалку. Марена се држи солидно на 8 место со 20 бодови а Возарци ДМД е последен тринаесетти со самоо 3 бода

М.В.