МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во финалната средба кавадарачани го совладаа Лубаш од Манастирец о 5:2.

Викендов во Росоман се одржа традиционалнииот турнир посветен на прерано починатиот фудбалер „Николка Темов-Мускулот“.

Во првата средба се сретнаа ГФК„Тиквеш 1930“ и Превалец во која Тиквеш беше убедлив со 6 : 0.Во вториот натпревар Љубаш од Манастирец во региоларниит тек на натпреварот играше нерешено 2 :2 со Росоман. Но потоа на пенали победи со 5: 4. За првото место се сретнаа второлигашот од Кавадарци и Љубаш од Манастирец.Средбата заврши со 5: 2 за фудбалерите на второлигашот од Кавадарци а за третото Росоман го победи Превалец со 2 : 0.