МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ПРОБАСКЕТ СЛАВЕШЕ КАЈ КУМАНОВО НАГОСТИ А ТРОКАЛ ОЧЕКУВАНО ЗАГУБИ ОД ФАВОРИТОТ БАДЕЛ

Во рамките на 3 коло од двете први женски кошаркарски лиги се одиграа само две средби и тоа оние каде гостуваа кавадаречките претставници. Во источната конференција екипата на „Пробаскет“ забележа убедлива победа на гостувањето кај „Куманово 2020“ со 37:63.Одложена е средбата „Крива Паланка“ - „Баскет КАМ“ а слободни се екипите на „Вардар“ и „МЗТ Скопје“.

Во западната конференција девојчињата од „Трокал“ очекувано се поразени нагости кај фаворитот „Бадел“ со 90:37. Одложена е средбата „Работнички“ - „Пантери“ а екипата на Гостивар е слободна.

м.в.

129408269_391419228640618_8020903828674449143_n (1)