МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

КАВАДАРЧАНИ КАКО ДОМАЌИНИ ВО ПЛЕЈ ОФ-oт КЕ ИГРААТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Кошаркарскиот плеј-оф, односно натпреварите за титула,во кој ке играат осумте најдобри екипи во мак баскетот ќе се играат во нов систем односно средбите нема да се играат во таканаречените „балони“ како што беше првично предвидено, туку системот на натпревари ќе биде дома-гости. Паровите за плеј-офот во македонската кошарка се:Пелистер - Академија ФМП Работнички - ТФТЕуро Никел - ГостиварМЗТ Скопје - КумановоЧетвртфиналната серија се игра на две добиени додека од полуфиналето па натаму сериите ќе се играат на три добиени натпревари. Дуелите за разигрување за титула стартуваат веке утре на 19 мај.Кавадаречките кошаркари ке бидат во голем хендикеп бидејки нивната сала Јасмин е претворена во регионален центар за вакцинација па мораше да се бара соодветна алтернатива. Најблиска сала која одговарана според пропозициите на МКФ е онаа во Гевгелија каде утре од 17 часот кавадарчани ке го прелекаат Гостивар.

М.В.

187842558_321000439539707_5808419750392878168_n