МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7423-haos-vo-tretite-fudbalski-ligi

Како и кој ке ја пополнува новата единствена втора лига од следната сезона

Кога станува збор за фудбалските третолигаши, тековната...

tikvesija-fudbal/7419-vlatko-kostov-so-analiza-za-igrata

Против Пелистер кавадаречките фудбалери беа под голем притисок дека мора да победат

М.Виденовиќ

...

tikvesija-fudbal/7414-crna-reka-i-klimi-mk-slavea-na

Црна Река победи со 5-4 а Клими на противникот му сервираше цела дузина голови

Кавадаречките футсалци ја искористија предноста на д...

tikvesija-fudbal/7412-lozari-i-chkembari-so-posleden-pozdrav

Средбата во Кавадарци започна со едноминутно молчење за ненадејно починатиот Чкембар

Братското дерби на дното помеѓу

tikvesija-fudbal/7411-ljamchevski-mu-donese-3-boda-na

Со оваа победа кавадарчани му се приближија на само 3 бода на Скопје

Во 20 коло кај фудбалските прволигаши се постигнаа очекувани ре...

tikvesija-fudbal/7407-vo-nedela-gfk-tikvesh-go-prechekuva

Утре стартува пролетниот дел од сезоната во двете втори лиги

Фудбалските прволигаши ја продолжуваат борбата за бодови и во недела ...

tikvesija-fudbal/7396-rosomanchani-ne-go-zaboravaat-muskulot

Во меморијален натпревар беше совладан второлигашот Братство од Житоше

Росоманчани не ја заборавија традицијата и својата фудбал...

tikvesija-fudbal/7394-gfk-tikvesh-zagubi-vo-gjorche-petrov

По натпреварот кавадарчании реагираа на пристрасното судење

Викендов спродолжија возбудувањата во ПМФЛ. Во рамките на редовното 1...

tikvesija-fudbal/7389-startuvaat-fudbalskite-prvoligashi

Во 19 коло ГФК Тиквеш и гостува на Македонија ЃП

Викендов стартува пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ. На програмата се средбите од р...

tikvesija-fudbal/7387-dragan-stojkov-potpisha-za-tikvesh

Играчот за врска во Кавадарци дојде од екипата на Работнички

Непосредно пред стартот на пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ екипата...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)