IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6701-poraz-od-renova-neresheno-so

ПО ВРАЌАЊЕТО ОД ОХРИД ГФК ТИКВЕШ КЕ ПРОДОЛЖИ ДА ЈА ТЕМПИРА ФОРМАТА ВО КАВАДАРЕЧКАТА БАЗА

Викендов, екипата на ГФК Тиквеш во рамките...

tikvesija-fudbal/6688-andonovski-poveke-ne-e-trener-na

МЕДИУМИТЕ ШПЕКУЛИРААТ СО ИМЕТО НА РИСТО МАГДИНЧЕВ А КАВАДАРЧАНИ НАСКОРО ТРЕБА ДА ПОЧНАТ СО АНГАЖИРАЊЕ И ПРОМОЦИЈА НА ЗАСИЛУВАЊАТА

tikvesija-fudbal/6654-vozarci-dmd-nov-tretoligash-od-tikveshijata

ЕКИПИТЕ НА РООСОМАН И ВОЗАРЦИ ДМД ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ТРЕТАТА ЛИГА ЈУГ

Општинската фудбалска лига Кавадарци во сезоната што ...

tikvesija-fudbal/6642-tikvesh-vo-sreda-

МИРКОВИЌ И ТАСЕВ ПОСЛЕДНИ ЗАСИЛУВАЊА ЗАСЕГА А УШТЕ НЕКОЛКУ ДОМАШНИ И СТРАНСКИ ФУДБАЛЕРИ СЕ НАОЃААТ НА ПРОБА

Фудбалерите на Тиквеш ...

tikvesija-fudbal/6633-fudbal-gfk-tikvesh-makedonija-gj-p-

Иако помина само една недела од стартот на подготовките новиот прволигаш екипата на ГФК ТИКВЕШ денес го одигра и првиот контролен натп...

tikvesija-fudbal/6613-gfk-tikvesh-utre-startuva-so-podgotovkite

ВОВЕДНИОТ ДЕЛ КЕ СЕ ОДВИВА ВО КАВАДАРЦИ А ПОТОА БИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ЗАМИНЕ ВО ОХРИД

ГФК Тиквеш сериозно си го свати предизвикот нарече...

tikvesija-fudbal/6606-mojsov-potpshisha-za--bregalnica

tikvesija-fudbal/6601-video-makedonija-go-igra-vtoriot-natprevar

Доколку ја изненадиме Украина ќе бидеме на чекор од пласман во финалето

tikvesija-fudbal/6599-video

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ОД ПОРТУГАЛИЈА, РОМЕЛУ ЛУКАКУ ОД БЕЛГИЈА И ПАТРИК ШИК ОД ЧЕШКА ВОДАТ НА ЛИСТАТА НА СТРЕЛЦИ СО ПО ДВА ГОЛА.

tikvesija-fudbal/6597-video-fudbalerite-na-gfk--tikvesh

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УПРАВАТА МАСЛАРКОВ НАЈАВИ ДЕКА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НАСТАП ВО ПРВАТА ЛИГА КЕ СЕ ОДВИВААТ ВО КАВАДАРЦИ И ОХРИД.

...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)