"Пења Мадридиста Македонија" ви најавува повторно дружење по повод натпреварот РЕАЛ МАДРИД - БАЕРН МИНХЕН

Фановите на фудбалскиот клуб Реал Мадрид, повторно во организација за заедничко следење на натпревар, овојпат на реванш натпреварот од полуфиналето на лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен. Дружбата ке биде проследена на голем видео бим, во гостилницата Старо Маало, со почеток од 18:00, Вторник 01-05-2018. Повеќе информации за резервации и слично на следниот линк:https://www.facebook.com/events/1408786492600506/

penja