ГРК Тиквеш-РК Ресен 29-29

На натпреварот, кавадаречките ракометари биле подобри од домаќините.Воделе се до 49-та минута.На полувремето резултатот бил нерешен 13-14 во полза на ГРК Тиквеш.На 9 секунди до кракјот на средбата бил досуден пенал за домаќините кој бил бил претворен во гол за домаќините кои спасиле бод во Ресен.

Овој викенд кавадаречките прволигаши ке играат дома во СС „Јасмин“ со екипата на РК„Партизан“ од Гевгелија, најверојатно во петок, но управата деновиве ке информира точно кога.