МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Повредените се пренесени на лекување во Општата болница Кавадарци.

„На 14.10.2018 година околу 23.30 часот на патот Кавадарци - Мушов Гроб се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Рено лагуна“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од О.Д.(18) од Кавадарци и патничко возило „Ауди А4“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од В.М.(55) од Кавадарци. Во незгодата со повреди се здобиле возачот В.М. и дете-сопатник во возилото „Рено“. Тие биле пренесени во Општа болница Кавадарци. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.“