МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

По еднонеделни подготовки денеска градоначалникот Митко Јанчев ги прими кошаркарките од репрезентацијата на Македонија до 14 години .Во салата Јасмин тие се подготвуваа за настапот на неофицијалнито Европско првемнство кое ке се одржи во Словенија.

Во знак на благодарност тренерот на репрезентацијата Никола Златев на Јанчев му подари дрес со број 1,баскет и благодарница за неговиот придонес за развојот на кошарката кај нас.Јанчев пак се интересраше за текот на тренинзите и подговеноста на екипата за настапи и изрази спремност и во иднина да ја помага кошарката.

67165784_2368980003170842_60522789349621760_n.jpg