МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Росоман 83 ја забележа 10 победа по ред.Сега е лидер на табелата и единствена непоразена екипа по 10 кола во сите три македонски лиги

Росоман 83 го доби Тиквешкото локално дерби со екипата на ФК Марена , минимално со 1: 0. Со тоа ова екипа и понатаму останува непоразена по одигрувањефо на 10 кола во сите три македонки фудбалки лиги што е за одбележување.

-Ние игравме добро и имавме шанси, но еднакви шанси за гол имаа и маренци кои не успејаа да ги искорист, ни изјави тренерот на „ФК Росоман 83„ Никола Глигоров.Ова сезона играме одлично, а доказ за тоа се 10-те победи на ова фудбалска екипа која дава се од себе.По 10 кола во Третата ФЛМ ние сме први , и уште еден куриозитет.Оствариме 10 едноподруго кола како непоразена екипа во рамките во трите македонски лиги, вели Глигоров.

РТК.МК ова седмица ке реализира погиолем новинарски прилог со фудбалеите од Росоман.