МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 15.08.2020 во 10.50 часот во СВР Велес, Е.Б. (42) од Кавадарци пријавил дека на ул.„Клинска“ во Кавадарци бил нападнат со тврд предмет од Р.С.(40) од Кавадарци. По преземени мерки Р.С. бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. „-се наведува во денешниот билтен на МВР.

м.д.