МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во работна посета на општина Кавадарци денеска беше амбасадорот на Франција во земјава, Сирил Бомгартнер. По средбата со градоначалникот Митко Јанчев информираа за идната соработка. На нашето прашање, дали Македонија има шанси на патот кон ЕУ, амбасадорот кратко одговори,Да...