МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Според ,неофицијалана информација ,утринава две лица загинале во сообраќајна несреќа на патот Градско Прилеп околу 500 метри кај раскрсницата кај Камен дол. Несреќата се случила околу 6.40 часот утринава а сообраќајот е во прекин. Интервенираат ПТТЕ и Брза Помош Кавадарци.Истрагата е во тек.,