МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

И кавадарчанецот Тоше Златев ке биде дел од репрезентацијата која ке учествува на европското првенство Б дивизија

Македонската ма...

Пораз на младата М 18 женска кошаркарска репрезентација во првата контролка со бугарките

МАКЕДОНИЈА: Милованова 5, Тодорова, Алексо...

Токму затоа од клубот не брзаат околу екипирањето и играачкиот кадар

Кавадаречката кошарка преку Еуро Никел, а претходно и како Фе...

Кавадаречкиот селектор ке се обиде да го повтори успехот кој го направи минатата година со М16 селекцијата

Никола Златев минатата г...

Еуроникел се врати во второто полувреме но сепак загуби со 94-83

Кошаркарите на Пелистер го совладаа ЕуроНикел со 94-83 и поведоа со 1-0 в...

МЗТ, Пелистер, Еуроникел и победникот од дуелот ТФТ - Гостивар ке разигруваат за титулата

По одиграните средби од претпоследното ко...

Кавадарчани славеа со 73-75 и си ги зголемија шансите за пласман во плеј офот

Еуроникел ја прекина лошата серија од четири порази во в...

Криза во редовите на кавадарчани која се надеваме брзо ке се надмине и ке се вратиме на победите кои ке не одведат во плеј офот

Кава...

Жестоки 5 кола во борбата за позициите 1 и 2 но и за позициите 3 и 4

Кошаркарите викендов ке ги одиграат средбите од 6 коло на суперлига...

Кавадарчани изненадени од дебитантот кој настапи без најдобрите кошаркари

Без најдобрите - повредениот Бојан Трајковски и Џошуа В...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)