МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Пелистер, МЗТ, Еуроникел, ФМП, Гостивар и ТФТ ке се борат за шампионската титула

Со средбите од 22 коло заврши регуларниот дел од сезо...

Кавадарчани одиграа тимски и лесно се справија со тимот на Ангели за конечни и убедиви 104-72

Кошаркарите на Еуроникел ја оправдаа фа...

„Пробаскет„ и „Трокал“ во меѓусебен дуел ке решат кој ке игра во елитата следната сезона

Екипата на Гризли Баскет е нов...

Кавадарчани со перфектни последни 10 минути го совладаа Работнички на гости со 68-87

Претпоследното 21 коло од регуларниот дел во коша...

Со победа кавадарчаани ке си го осигураат учеството во плеј оф завршницата

Кошаркарите викендов ке го одиграат предпоследното 21 к...

Во групата А се е веке решено а во групата Б,, Гризли,, и ,,Патриот,, ке решаваат за првите две места

Екипите на Бадел и на Баскет Кам де...

На две кола до крајот од регуларниот дел неизвесна борба за позициите 4, 5 и 6 20 коло во првата кошаркарска лига донесе очекувани резулта...

Кавадарчани славеа на гостувањето кај Куманово а Феникс загуби од ТФТ

Кошаркарите полека го привршуваат регуларниот дел од сезона...

Кошаркарите на Еуроникел 2005 повторно ке гостуваат овој пат во недела кај тимот на Куманово

Стартува разврската во првата машка кош...

Младите кошаркари до 14 години од СПОРТИСИМО и ЕУРОНИКЕЛ 2005 го затворија 6-тото првенствено коло во групата ИСТОК. Екипата на СПОРТИСИМО...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)