МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФК Тиквеш 1930 ја извојува третата победа ова натпреварувачка сезона.Поразена е Победа од Валандово со 1: 0. Средбата беше динамична,кавадарчани имаа желба да постигнат повеке голови, но успејаа само еднаш.Голот го постигна Ѓорѓи Мојсов од пенал.