МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ПОДГОТВИТЕЛНИОТ ПЕРИОД ОДНОСНО ИГРАЊЕТО КОНТРОЛНИ СРЕДБИ ТИКВЕШ ГО ЗАВРШИ БЕЗ ПОРАЗ

Фудбалерите на „Тиквеш“ со победа го завршија подготвителниот период во пресрет на стартот на пролетниот дел од првенството. Денеска на стадионот во Марена беше совладана екипата на „Победа“ од Прилеп со резултат 5:2.По два пати во листата на стрелците се запишаа Спахиу и Мојсов а еден гол постигна Костовски. Во подготвителниот период кавадаречкиот состав не доживеа ниту еден пораз во контролните средби а стручниот штаб им укажа можност на сите фудбалери од ростерот.Во текот на нареднава недела ќе биде извршено тестирање од Ковид-19 од страна на ФФм. На стартот на пролетниот дел во сабота на 27 фрвруари „Тиквеш на домашен терен ке игра со „Росоман“

м.в.

153188434_2427419457403762_6647256041510741913_n