МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 10.04.2020 околу 13.40 часот во Полициска станица Неготино било пријавено дека З.Б. го пронашол починат неговиот син Ф.Б.(33), во семејната куќа на ул.„Радњанска“ во Демир Капија. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Одделение за внатрешни работи Неготино и лекар од здравствена установа, каде првично бил пријавен случајот. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција на Институт за судска медицина Скопje“-се наведува во Билтенот на МВР.