IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6812-kamerunski-napagjach-dojde-vo-tikvesh

ДВАЕСЕТ И ДВЕГОДИШНИОТ АНАЕЛ СЕ ОЧЕКУВА ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЕФИКАСНОСТА НА КАВАДАРЕЧКИОТ НАПАД

Новиот прволигаш, екипата Тиквеш по цели ...

tikvesija-fudbal/6797-tikvesh-porazen-od-akademija-pandev-so

Гостите двапати шутнаа и постигнаа два гола, а кавадаречките напаѓачи останаа без реализација

Kавадарчани дочекаа по цели 17 години...

tikvesija-fudbal/6789-prvoligashko-fudbalsko-ischekuvanje

За ,,Тиквеш,,...

-за фудбалот во Кавадарци-

-За ,,Тиквеш,,...за фудбалот во Кавадарци,за Брале,за Перо Хорват,за Вуко, за Амкарот,за Гањ...

tikvesija-fudbal/6785-po-17-godini-utre-prvoligashki-fudbal

Поради КОВИД мерките влезот на стадионот исклучиво со сертификат за вакцинација или потврда за прележан од КОВИД

Градскиот стадио...

tikvesija-fudbal/6782-fk-borec---gfk-tikvesh

Кавадарчани се поразени со примен гол во 93 мин.

Во рамките на 2 коло од ПМФЛ екипата на ГФК Тиквеш е поразена на гостувањето во Велес....

tikvesija-fudbal/6739-ffm-ja-vrakja-kotizacijata-za-vtoroligashite

ЕКИПИТЕ КОИ КЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ДВЕТЕ ВТОРИ ЛИГИ ДО 9 АВГУСТ КЕ ТРЕБА ДА ПЛАТАТ ПО 8000 ЕВРА

Фудбалската федерација на Македонија со доп...

tikvesija-fudbal/6733-na-8-mi-avgust-gfk-tikvesh

ПРВОЛИГАШКАТА СЕЗОНА КАВАДАРЧАНИ КЕ ЈА ОТВОРАТ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ПРОТИВ АКТУЕЛНИОТ ШАМПИОН

Во просториите на ФФМ вчера беше изврше...

tikvesija-fudbal/6731-video-fudbalskiot-turnir-

-НА Градскиот стадион во Кавадарци вчера ,се одржа најголемата спортска манифестација викендов во Македонија. По 21 пат се организи...

tikvesija-fudbal/6729-rosoman-go-dobi-vozarci-so-4-1-

„Двете екиписезонава ке се натпреваруваат во третата лига југ“

Екипата на Росоман минатата сезона испадна од втората лига ис...

tikvesija-fudbal/6714-lokomotiva-gradsko---sloga-vinica

НОВИОТ ВТОРОЛИГАШ СЕРИОЗНО СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ПРЕДИЗВИЦИТЕ КОИ ГИ НОСИ ВТОРАТА ЛИГА

Новиот второлигаш, екипата на Локомотива од Гра...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)