IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7074--gfk-tikvesh-1930-porazen-vo-skopje-

Кавадаречкиот прволигаш поразен од Скопје со гол примен во 92 мин.

Желбите се едно е можностите секогаш нешто друго. По 17 год ГФК Тик...

tikvesija-fudbal/7064-18--na-fudbalskiot-jup-na

Кавадаречките фудбалери загубија со идентичен резултат 1:0 во купот, исто како и во првенството од Шкупи ,овојпат во гости.

А. Пандев ...

tikvesija-fudbal/7051-po-vtorpat-gfk-tikvesh-ke-igra

Во рамките на осминафиналето од купот кавадарчани утре му гостуваат на Шкупи

Фудбалската топка не мирува бидејки веќе утре ке се о...

tikvesija-fudbal/6958-kavadarechkite-fudbaleri-gostuvaat-vo-bitola

Пелистер засега нема победа оваа сезона а ГФК Тиквеш посакува да остане непоразен

Поради репрезентативните обврски фудбалските п...

tikvesija-fudbal/6954-prvoligashite-ke-igraat-vo-sabota-a

Поради репрезентативни обврски дојде до мала промена во термините за одигрување натпревари овој викенд.

Македонската фудбалска р...

tikvesija-fudbal/6940-video
ШАНСИ И ГОЛОВИ: ГФК ТИКВЕШ-ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. 3:0

...

tikvesija-fudbal/6930-fudbalerite-na-tikvesh-mislat-samo-na

-фото Архива

Во недела од 15 часот на градскиот стадион во Кавадарци ГФК Тиквеш ја пречекува Македон...

tikvesija-fudbal/6909-video-pres-vlatko-kostov-promoviran-pred

ВЛАТКО КОСТОВ Е ПРОМОВИРАН ПРЕД КАВАДАРЧАНИ ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ГФК ТИКВЕШ 1930".

Од административни причини Костов во недела екипата ке...

tikvesija-fudbal/6905-gfk-tikvesh-vo-nedela-i-gostuva

По победата во Новаци во рамките на купот кавадарчани очекуваат да продолжи позитивната низа

Во недела се игра 7 коло од ПМФЛ. Во ра...

tikvesija-fudbal/6903-vlatko-kostov-nov-trenert-na-gfk

Поедини медиуми ја објавија веста дека еден од најдобрите тренери во земјава ке седне на жешката клупа во Кавадарци

По лошите резу...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)