IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6901-konechno-pobeda-novaci

Екипата на ГФК Тиквеш обезбеди пласман во следната рунда од купот, додека Локомотива во Градско загуби од Охрид со 0-2

Вчера се одигр...

tikvesija-fudbal/6893-utre-se-igra-prvoto-kolo-od

Екипата на ГФК Тиквеш ке му гостува на Новаци а Локомотива во Градско ке го пречека Охрид

Во фудбалска Европа се играат средбите од ...

tikvesija-fudbal/6885-lokomotiva-vo-gradsko-go-dozhivea-i

НОВИОТ ВТОРОЛИГАШ И ВО ТРЕТОТО КОЛО НЕ УСПЕА ДА ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ ВТОРОЛИГАШКИ БОДОВИ

Екипата на Локомотива од Градско и во третото к...

tikvesija-fudbal/6883-prodolzhuva-mizerijata-na-tikvesh

Кавадаречките фудбалери на своите навивачи им приредија уште едно големо разочарување. Во Кавадарци гостуваше екипата на Ренова и нам...

tikvesija-fudbal/6877-i-vtoroligashite-ke-igraat-vo-nedela

ЛОКОМОТИВА ВО ГРАДСКО ПРОТИВ СЛОГА И ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ ПРОТИВ РЕНОВА КЕ БРКААТ ПРВИ СЕЗОНСКИ ПОБЕДИ

Заради тридневната жалост н...

tikvesija-fudbal/6833-sasa---lokomotiva-1-0

Саса, Победа и Слога засега со сто процентен ефект на истокот

Фудбалските второлигаши ги одиграа средбите од второто коло во двете ...

tikvesija-fudbal/6832-tikvesh---struga-1-1

Продолжува кавадаречката прволигашка мизерија.

Кавадаречките фудбалери на своите навивачи им приредија уште едно непријатно...

tikvesija-fudbal/6830-fudbal-vtora-liga-istok-lokomotiva

Кај второлигашите во центарот на вниманието е дуелот на поранешните прволигаши во Кратово, каде Силекс го пречекува Вардар

Фудбал...

tikvesija-fudbal/6829-tikvesh-utre-od-16-chasot-ja

Фудбалските прволигаши заради репрезентацијата средбите од 5 коло ги играат утре, во сабота.

Заради репшрезентативни обврски фудб...

tikvesija-fudbal/6819--vtoroligashite-ja-startuva-novata-sezona-

Локомотива во Градско во дебито загуби со 0-2 од екипата на Кожув

Вчера се одиграа средбите од 1 коло во двете втори лиги. Во источнат...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)