МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

фото архива

„На 04.03.2019 година во 18.30 часот на патот Кавадарци- село Брушани, Д.С.(17) од Кавадарци управувајќи мопед марка „Гланз 50“ со кавадаречки регистарски ознаки излетал од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, додека со телесни повреди се здобил сопатникот на мопедот В.П.(17) од Кавадарци. На лицата им е укажана лекарска помош во Општа болница Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот„- е наведено во Билтенот на МВР.