МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Тиквеш фуриозен цела средба , а во второто полувреме особено во првите 10 минути кога беа постигнати два гола за кратко време.На крајот победа:Тиквеш - Саса 4:0 на Градски стадион во Велес.

Стрелци:Мишов Александар,Марјан Ристовски,Александар Вареловски и Зоран Балдовалиев.