МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ТАЛИА И НИКОЛА,КАВАДАРЕЧКОТО ДУО ТАНИНИ СО ДВЕ ОСВОЕНИ ПРВИ МЕСТА ЈА ЗБОГАТУВААТ НИВНАТА КОЛЕКЦИЈА ОД ДИПЛОМИ И НАГРАДИ ВО НАСОКА НА МУЗИКАТА И ПОВТОРНО ДОКАЖАА ДЕКА СЕ МУЗИЧКИ АМБАСАДОРИ НА КАВАДАРЦИ И МАКЕДОНИЈА.

НАШИТЕ МЛАДИ ТАЛЕНТИ СО УСПЕХ ОСТАВААТ БЕЛЕГ ВО МУЗИЧКАТА КУЛТУРА НА КАВАДАРЦИ И МАКЕДОНИЈА.НИВНИОТ МУЗИЧКИ ТАЛЕНТ И ТРУД ВЕЌЕ Е ПРЕТПОЗНАТЛИВ НИЗ МНОГУ ЗЕМЈИ.ОВОЈПАТ БЕА УЧЕСНИЦИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ОНЛАЈН НАТПРЕВАР "STARS OF THE WORL" BUGARIJA.ТАНИНИ (ТАЛИА И НИКОЛА) БЕА ЗАЕДНО СО УЧЕСНИЦИ ОД НАД 200 ДРЖАВИ И ЖИРИ КОМИСИЈА ОД 14 ДРЖАВИ СОСТАВЕНА ОД ВРВНИ СВЕТСКИ МУЗИЧКИ ПРОФЕСИОНАЛЦИ.ВО КАТЕГОРИЈАТА "ФОЛКЛОР"-ТАНИНИ ОСВОИ ПРВО МЕСТО СО ИЗВЕДБА НА МАКДОНСКАТА НАРОДНА ПЕСНА "О ЈАНО ЈАНО“,А ПАК ТАЛИА ВО КАТЕГОРИЈА "СВЕТСКИ ХИТ" ОСВОИ ИСТОТАКА ПРВО МЕСТО СО ИЗВЕДБА НА ПЕСНАТА "МОЈОТ ДОМ"ОД КАЛИОПИ.„ТАНИНИ“ ОЧЕКУВААТ РЕЗУЛТАТИ И ОД НАТПРЕВАРОТ ВО РУСИЈА И ОД МНОГУ ДРУГИ НИВНИ УЧЕСТВА ШИРУМ СВЕТОТ.РТК.МК, СЕКОГАШ ГИ СЛЕДИ НИВНИТЕ УСПЕСИ И ГИ ПОДДРЖУВА ВО СЕКОЈ НИВНИ НАСТАП И ГИ ПРЕЗЕНТИРА НА ЈАВНОСТА КОЈА СЕ ГОРДЕЕ СО НАШИТЕ МАЛИ КАВАДАРЕЧКИ ЗВЕЗДИ.

116264162_700782100500597_8098917555633144369_n 115747450_289902545664927_3975995182949861662_n 116410603_217682756193983_217940268058668827_n