МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ГФК ТИКВЕШ - ПОДГОТОВКИ, ЗАСИЛУВАЊА, АТМОСФЕРА И ОЧЕКУВАЊА

Викендов стартуваат второлигашките фудбалски возбудувања.

Фудбалерите на „Тиквеш“ конечно се враќаат на градскиот стадион во Кавадарци иако сеуште се врши реконструкција на јужната трибина. Денес комплетната екипа ке биде тестирана од Ковид 19 а ФФМ веке изврши инспекција на новиот терен и даде зелено светло за одигрување на натпревари. Во сабота на 27 февруари од 14 часот на отварањето на сезоната „Тиквеш“ ке го пречека „Росоман“. Денеска на прес конференција за подготвителниот период, новите засилувања, очекувањата и атмосферата во тимот говореа шефот на стручниот штаб Пане Блажевски, капитенот Ѓорѓи Мојсов и спортскиот директор Ефтим Илиев.

м.в.

151735763_289269152619819_663109527364978385_n 152415038_262057078878558_5590203614473357801_n 152420523_1158692497901268_6612570296651424211_n 153076368_1404711573210849_4631563935156133089_n