IGM TRADE

tikvesija-fudbal/912-gfk-tikves-pobednik-na-turnuirot-0vo-0prosoman-0p

Во финалната средба кавадарачани го совладаа Лубаш од Манастирец о 5:2.

Викендов во Росоман се одржа традиционалнииот турнир посвет...

tikvesija-fudbal/870-fudbalerot-sikov-igracna-rabotnicki

Како што објави порталот ЕКИПА.МК , ФК Работнички пролетниот дел од сезоната го ангажира кавадарчанецот Ванче Шиков-интернационален ф...

tikvesija-fudbal/867-turnir-viko-karov-tikves-borec-0-0-4-1

Тиквеш во финалето утре недела-игра со подобриот од средбата Металург-Победа.

Александар Анѓелков е новиот херој на градскиот фудб...

tikvesija-fudbal/852-18-memorijalen-fudbalski-turnir-vuko-karov

Tурнирот ке се одржи во сабота и недела на 11 и 12 февруари

220px-Vuko_Karov.jpg

Екипите на минатогодишниот освој...

tikvesija-fudbal/842-fudbalski-turnir-vuko-karov

Викендов во Кавадарци ке се одржи турнирор „Вуко Каров“

Ekипите на Победа и Борец го потврдија своето учество на осумнаесетот...

tikvesija-fudbal/802-fudbal-grf-tikves-1930-zapocna-da-trenira

Најавите на раководството на Градскиот фудбалски клуб Тиквеш за создавање на конкурентен и респектабилен тим полека се остваруваат.

tikvesija-fudbal/489-fudbal-poraz-na-ljubanci-od-novaci

По победата над Тетекс, фудбалерите на “Љубанци “ од Кавадарци повторно им се вратија на поразите и на последното место во втора...

tikvesija-fudbal/463-fudbal-vtora-pobeda-na-fkljubanci

На Градскиот стадион во Кавадарци фудбалерите на ФК„Љубанци„ ја забележаа втората победа во ова првенство во Втората фудбалска...

tikvesija-fudbal/459-sport-mitrev-i-kostov-ocekuvaat-pobeda

НА ФК„ЉУБАНЦИ“ ВО САБОТА ЈА ПРЕЧЕКУВА ЕКИПАТА НА ТЕТЕКС

Лошите резултати во воведните седум кола од втората по ранг македонс...

tikvesija-fudbal/420-fk-ljubanci-porazen-od-velazerimi-77-so-0-4

Фудбалерите на кавадаречкиот вторологаш ФК„Љубанци„ прерпеа уште еден пораз на гостински терен .Овојпат од ФК„Велазерими 77&l...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)