IGM TRADE

tikvesija-fudbal/1196-video-gfk-tikves-1930-1-3-akademija-pandev-strumica-golovi-i-sansi

На пет кола до крајот на шампионатот во Втората може струмичани можат да сметат на сигурeн пласман во Првата македонска лига.

Јани ...

tikvesija-fudbal/1186-poraz-na-tikves-vo-kavadarci-od-akadmeija

Фудбалерите на Тиквеш 1930 попладнево беа со 3:1 поразени во средбата на Втората Фудбалска лига од, убедливо најдобриот тим во ова натпрев...

tikvesija-fudbal/1129-pobeda-na-tukves-protiv-novaci

Победена е екипата на Новаци на која Тиквеш сега и се реваншира за поразот пред две недела на наш терен

Кавадречкиот второлигаш од ...

tikvesija-fudbal/1122-tikves-go-pobedi-novaci-so-2-1

Тиквеш извојува важна победа на свој терен во Кавадарци

Денеска кавадречкиот второлигаш од Кавадарци извојува многу значајна поб...

tikvesija-fudbal/1067-sansi-i-golovi-gfk-tikves-novci

Со резултат 0-2, фудбалерите на Новаци ја прекинаа серијата од три победи на фудбалерите на Тиквеш на стартот на пролетниот дел од втори...

tikvesija-fudbal/1064-fudbal-vtora-liga-startuva-tretiot-krug

Идниот викенд се играат натпреварите од 19.коло или првито коло од Третиот круг во нашата Втора лига

По одиграното 18.коло денеска по...

tikvesija-fudbal/1063-fudbal-gfk-tikves-novaci

Кавадаречките фудбалери поразени од подобиот тим на Новаци

По серијата од три победи едноподруго фудбалерите на кавадаречкиот вт...

tikvesija-fudbal/1006-golovi-i-sansi-tikves-vlazerimi

Значајна победа на ГФК Тиквеш 130 .На Градскиот стадион во Кавадарци поразена екипата на Влазерими со 2:0

Средбата беше динамична, бор...

tikvesija-fudbal/1002-golema-pobeda-na-tikves-protuiv-vlazerimi

ГФК Тиквеш- Влазерими 2:0 .Нашите фудбалери ја оствариja втората победа во низа ова сезона. Двата гола ги постигна Мартин Никовиќ

Чест...

tikvesija-fudbal/999-vo-nedela-vtoroligaski-fudbal

-Недела 12. Март- 14.00. Градски стадион-ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци - ФК Влазерими 77

Во Градскиот парк на стадионот на Тиквеш- Кавадарци , се ...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)