IGM TRADE

tikvesija-fudbal/1328-golovi-i-sansi-gfk-tikves-horizont-turnovo-golovi-i-sansi

Фудбалерите на ГФК Тиквеш вчера ги израдуваа љубителите на фудбалот.Со 2:1 ја победија екипата на Хоризонт-Турново

Ова екипа на ГФК ...

tikvesija-fudbal/1324-gfk-tikves-ostanuva-vo-vtora-liga

Попладнево кавадаречките фудбалери го победија Хоризонт од Турново со 2:1

По влажен и лош за игра терен, по обилните врнежи последни...

tikvesija-fudbal/1305-tikves-porazen-vo-tetovo-borbata-0za-opstanok-ptodol-uva

Kaвадаречкиот второлигаш со пораз од 2:1 се враќа од дуелот со Тетекс

Со поразот од директниот ривал Тетекс, фудбалерите на градскиот...

tikvesija-fudbal/1274-gfk-tikves-od-skopje-0se-vraka-so-tri-boda

Извојувана е значајна победа во гости против Металург

Денеска на стадионот „Борис Трајковски„ во Маџари -Скопје како гостин ...

tikvesija-fudbal/1253-tmosfera-sansi-gol

Вистинска фудбалска еуфорија- каква посакуваат и прволигашите.Видено со нашата камера на средбата ГФК„Тиквеш1930 - Вардар /Неготино к...

tikvesija-fudbal/1246-pdekolna-atmosfera-na-gradski-1-0

Голема победа ГФК Тиквеш 1930 во средбата со ГФК Вардар Неготино.Атмосвера каква одамна немало на стадџионот во Кавадарци. Навивачите: Л...

tikvesija-fudbal/1233-golemo-fudbalsko-derbi-na-gradski-navivacite-podgotveni

ГФКТиквеш 1930 игра со Вардар Неготино во сабота во 16 часот

На 6 мај 2017 ГФК ТИКВЕШ 1930 го игра големото комшиско фудбалско дерби кое сит...

tikvesija-fudbal/1225-1930-77

Фудбалерите од Кавадарци спасот од испаѓање од лигата го очекуваат во сабота против Вардар од Неготино

Кавадаречкиот второлигаш и...

tikvesija-fudbal/1218-demokratski-dijalog-meedju-upravata-i-navivacite

ГФК Тиквеш 1930,по промените на кормилото на клубот вети опстанок во Втора лига и радост за навивачите

Вчера ГФК Тиквеш 1930 имаше редо...

tikvesija-fudbal/1199-ssstrari-fotosi-na-kavadarci

Фудбалски тимови на Тиквеш низ годините

Поради тоа што и спортот е дел од историското минато на Кавадарци за потсетување на постар...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)