IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6593-in-memoriam-pochina-ljupchio-fuilipov-poznat-sportski

IN MEMORIAM-ЉУПЧО ФИЛИПОВ (22.09.1959 - 14.06.2021)

Непријатно одекна веста за смртта на Љупчо Филипов човек од спортот. Филипов беше човек кој сите...

tikvesija-fudbal/6589--storiski-den-za-makedonskata-fudbalska-reprezentacija-

Во невидена еуфорија кавадарчани навиваа и ја бодреа македонската фудбалска репрезентација

Историски ден за македонската фудбал...

tikvesija-fudbal/6583-tikvesh-go-zadrzha-kosturot-na-timot

фото:Р.Стамаџиев

ДИМОВСКИ ОСТАНУВА НА ГОЛОТ НАУМОСКИ, НАУМЧЕСКИ И ЉАМЧЕВСКИ ВО ВЕЗНИОТ РЕД А СПАХИУ И ХРИСТОВ ВО НАПАДОТ

Фудбал...

tikvesija-fudbal/6525-v-i-d-e-o

190927060_10209514464494579_8024676578213536238_n ...</span></p>
            </div>

</div></div><div class=

tikvesija-fudbal/6517-deneneska--barazh--kavadarchani-sakaat

ПОСЛЕДНАТА ПРЕЧКА ЗА ВЛЕЗ ВО ПРВАТА ЛИГА ЗА ГФК ТИКВЕШ СЕ ВИКА СИЛЕКС

Денеска фудбалерите на Силекс и Тиквеш ќе се пресметаат во ба...

tikvesija-fudbal/6515-video--utre-gfk-tikvesh-igra

Во пресрет на утрешниот бараж со Силекс ги посетивме кавадаречките фудбалери и стручни лица на последниот тренинг пред утрешната сред...

tikvesija-fudbal/6494-barazh--za-prva-liga

СРЕДБАТА КЕ СЕ ОДИГРА НА 25 МАЈ ВО СКОПЈЕ

Во жрепката за бараж дуелите за опстанок односно пласман во првата МФЛ фудбалерите на Тикв...

tikvesija-fudbal/6489-fudbalskite-prvoligashi-i-vtoroligashi-zavrshija

ОСТАНАА САМО БАРАЖИТЕ А НАСКОРО СЕ ОЧЕКУВА И ОФИЦИЈАЛНА ОДЛУКА ЗА ТРЕТОЛИГАШИТЕ И ОПШТИНСКИТЕ ЛИГИ

Изминатиот викенд се одиграа п...

tikvesija-fudbal/6484-vo-poslednoto-kolo-bregalnica-gfk-

ВО НЕДЕЛА НА 16 МАЈ СЕ РЕШАВА КОЈ КЕ ИГРА СО ГФК ТИКВЕШ ВО БАРАЖОТ - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ИЛИ СИЛЕКС

Викендов- сабота - 15 мај се игра послед...

tikvesija-fudbal/6467-bregalnica-i-tikvesh-sigurni

СЛОГА, ПОБЕДА И ПЛАЧКОВИЦА СО ГОСТИНСКИ ПОБЕДИ

26 коло од втората лига исток помина во знакот на гостинските екипи. Единствени кои ј...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)