IGM TRADE

tikvesija-fudbal/3029-nov-sef-nastrucen-stab-ljupco-dimitkovski-ganjo

За ГФК Тиквеш денеска потпишаа договори пет нови фудбалери

Нови играчи на ГФК Тиквеш 1930 се: Александар Игевски, Чаволи Андриан, Да...

tikvesija-fudbal/2941-tikves-najavuva-vlez-vo-prva-liga

На средбата присуствуваа сите фудбалери и управа на клубот.Се најавува подобрување на условите на стадионот.

На прес конференција...

tikvesija-fudbal/2910-detska-liga-vo-fudbal

Денеска играа децата-фудбалери родени 2007, и 2010.

На вториот ден од завршниот турнир во фудбал кој го организира Фудбалската репрезе...

tikvesija-fudbal/2909-detski-fudbaslki-turnmir

На турнирот учествуваат 20 екипи на фудбалери

Денеска и утре Кавадарци е град на фудбалските надежи.Дојдоа најдобрите екипи на детс...

tikvesija-fudbal/2887-pobeda-tikves-1-12

Фудбалската сезона ГФК Тиквеш ја завршува како петти на табелата во Втората лига- исток со 37 бода.За следната натпреварувачка сезона с...

tikvesija-fudbal/2858-sansi-i-golovi-na-tikves-i-osogovo

По неколку порази, конечно победа на ГФК Тиквеш 1930 пред своитре симпатизери во Кавадарци.На Градскиот стадион во Градскиот парк кавада...

tikvesija-fudbal/2811-n-skoro-emisia-so-blagoj-boskovski

РТК.МК продожува со серијалот за Легендите на ФК Тиквеш.Во фаза на подготовка е емисија со неприкосновениот фудбалер и тренер Благој Б...

tikvesija-fudbal/2793-tikvess-belasica-0-5

ФК Беласица е нов член Првата фудбалска лига .Во Кавадарци во саботата го победија ГФК Тиквеш со 0:5

...

tikvesija-fudbal/2789-tikves-belasica-0-5

Добра игра на гостите.Заслужена победа на струмичани,кои најверојатнио се нови членови на Првата македонска лига

На одличлен тере...

tikvesija-fudbal/2788-lozari-isitok-so-baranja

Соопштение на навивачката група Лозари исток 91 доставено до РТК.МК

"По одржаните состаноци со управата и градоначалникот на град К...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)