IGM TRADE

tikvesija-fudbal/2786-ci-ileto-d-fk-tikves

Економот-домаќин Илија Ацев е човек кој над 40 години е во ГФК Тиквеш.Тој го одржува теренот Градскиот стадион,води грижа за облеката,оп...

tikvesija-fudbal/2757-rakovodstvto-demantira-namesten-natporevar-0

По повод обвинувањата со кои ГФК Тиквеш се соочи по средбата со ФК Борец 1919 денеска преку РТК.МК до јавноаста ,Управата на клубот го упа...

tikvesija-fudbal/2756-gfk-rtikves-borec-1-3

Пораз на ГФК Тиквеш на Градски во Кавадарци од второпласираниот на табелата на Втората лига исток Борец

ГФК Тиквеш 1930 загуби од Бо...

tikvesija-fudbal/2737-tikves-psvoi-bod-vo-gevgelija

Кавадарекиот второлигаш вчера на гостувањето во третиот круг на редовното првенство , во Гевгелија играше нерешено 1:1 со екипата на Ко...

tikvesija-fudbal/2722-fidbal-treta-liga-centralen-region

- Марена победи а Габер загуби во гости, Росоман победи дома

Вчера во Третата фудбалска лига-Централен регион беа постигнати овие р...

tikvesija-fudbal/2719-sansi-i-golovi-poveda-protiv-plackovica-0od-2-1

ГФКТиквеш прокнижи уште една победа , овојпат на свој терен. Го совлада тимот на ФК Плачковица од Радовиш со 2: 1.Стрелци на головите за Т...

tikvesija-fudbal/2660-nereseno-iako-mozese-da-bide-pobeda-vo-gosti

ГФК Тиквеш водел во првото полувреме со 0 : 3 .Во вториот дел дозволи да прими три гола и од Радовиш замина со нерешен резултат од 3 : 3.

...

tikvesija-fudbal/2588-tikves-sasa-mak-kamenica

Тимот од Кавадарци очекува победа со Саса.За средбата има голем интерес во градот.РТК.МК ке врши директен пренос на rtklive.rtk.mk

...

tikvesija-fudbal/2569-gaber-ilinden-2-2

Ваташани спасија бод на првата средба на „Калница“

Во првиот пролетен натпревар од ова натпреварувачка сезона во Третата фуд...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)