IGM TRADE

tikvesija-fudbal/1946-sansa-i-gol-na-sredbata-tikves-plackovica

Кавадаречките фудбалери ги освоија трите бода на свој терен.

На Градски Tиквеш го пречека тимот на Плачковица од Радовиш.Едиствени...

tikvesija-fudbal/1936-fudbal-tikves-plackovica-1-0

Голот го постигна Мојсов во 69-та минута

Кавадаречките фудбалери ги освоија трите бода на свој терен.На Градски го пречекаа тимот на...

tikvesija-fudbal/1904-prv-klub-na-macester-junajted

Клубот кој ќе стане официјално збиралиште на сите поддржувачи на сите „Црвени Ѓаволи“ од Тиквешијата се наоѓа во новиот центар н...

tikvesija-fudbal/1853-tikves-remizirase-vo-gevgelija

Натпреварот ФК Кожуф -ГФК Тиквеш 1930 заврши нерешено 1 -1, иако нашиот тим имаше водство од 0-1.

Нашиот тим на полувреме имаше позитива о...

tikvesija-fudbal/1822-sansi-i-golovi-gfk-tikves-1930-bregalnica-2-3

ГФК„Тиквеш„ 1930 загуби од Брегалница со 2 : 3 (1:2)

И покрај тоа што ГФК Тиквеш беше подобра екипа поради две грешки на одбраната п...

tikvesija-fudbal/1777-sansi-i-gol-tikves-valandovo

ГФК Тиквеш 1930 ја извојува третата победа ова натпреварувачка сезона.Поразена е Победа од Валандово со 1: 0. Средбата беше динамична,кав...

tikvesija-fudbal/1773-fudbal-gfk-tikves-pobeda-1-0

Кавадаречкиот второлигаш стигна до третата победа ова сезона.На стадионот се враќаат „Лозари Исток“.

Второлигашот Тиквеш од ...

tikvesija-fudbal/1754-2-5

ГФК Тиквеш по поразот од Беласица со убедливи 2-5 им се вратија на победите.

Триумфот го најави Роберт Митев уште во седмата минута, ...

tikvesija-fudbal/1729-debi-pobeda-na-gfk-tikves1930-vo-kavadarci

Фудбалерите на градскиот фудбалски клуб донесоа дополнително славје во деновите на гроздоберските и градските прослави, откако денес...

tikvesija-fudbal/1704-na-9-septemvri-gfk-tikves-go-precekuva-osogovo

Натпреварот се игра со почеток од 16 часот на градскиот стадион во Кавадарци.

Kвалификациониот натпревар на македонската фудбалска ...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)