IGM TRADE

tikvesija-fudbal/1673-crna-reka-pobenik-na-turniro-t-vo-demir-kapija

На 27 август по повод празникот Голема Богородица се одржа финалната вечер на турнирот во мал фудбал.

За трето и четврто место се на...

tikvesija-fudbal/1632-video-sansi-i-gol-na-sredbata-tikves-renova

ГФК “Тиквеш„ вчера во Кавадарци поразен од ФК Ренова во Купот на Македонија со 0 : 1

Единствеиот гол гостите го постигнаа од пе...

tikvesija-fudbal/1629-poraz-tikves-od-renova-na-gradski-od-renova

ГФК “Тиквеш„ денеска попладнево поразен во Купот на Македонија со 0 : 1

Фудбалерите на Второлигашот од Кавадарци, попладнево н...

tikvesija-fudbal/1618-gfk-tikves-redi-poberi-na-prijatelskite-sredbi

Нова „жртва„ е екипата на „Кит-Го“ од Штип .

Продолжува успешната серија на кавадречките фудбалери на пријателските сре...

tikvesija-fudbal/1600-daniel-mojsov-na-gfk-tikves-mu-donira-sportska-oprema

Нашите интернационални фудбалери практикуваат да донираат помош за разни химанитарни цели

Иако повеќе од 10 години својата фудбал...

tikvesija-fudbal/1591-fudbal-vtora-liga-istok-vo-prvoto-kolo-belasica-go-preekuav-tikve

Во ФФМ денеска e утврден распоредот на натпреварите во двете Втори лиги, Исток и Запад, за сезоната 2017/2018.

tikvesija-fudbal/1574-fudbal-vo-prijatelska-sredba-vtora-pobeda-nad-pobeda

Вчера кавадаречкиорт второлигаш ГФК Тиквеш ja совладаа Победа Валандово со 3-1 (2-1).

Ова е втора победа над Валандовчани за кратко вр...

tikvesija-fudbal/1570-fudbalskite-trofei-na-evropa-vo-negotino

Највредните трофеи во европскиот фудбал ќе го одминат Кавадарци

Во пресрет на најголемиот спортски настан во историјата на Македо...

tikvesija-fudbal/1569-fudbal-gfk-tikves-pobeduva-0na-prijatelski-sredbi

Попладнево на Градски ГФК Тиквеш со 3: 1 славеше над Победа од Валандово

Кавадаречкирте фудбалери со амбиција за висок пласмн ќе ста...

tikvesija-fudbal/1491-vance-shikov-vo-tobol

Кавадречкиот фудбалер и македонски репезентартивец потпиша едногодишен договор со Казахтанскиот клуб

Македонскиот репрезентати...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)